המלצות הורים

הקלפים והספר כתובים בצורה כזו נעימה ושנונה, שבני בן ה 5 לא יכול לשבוע מהם. הוא שולף עוד קלף ועוד קלף ופשוט
יושב ומקשיב ונראה שאפילו מפנים חלק מהמסרים.

אלה

יצא לי להתקל בקלפים ובספר לאחרונה. בתי בת העשר היא ילדה ביישנית בדרך כלל שאינה משתפת בקלות, נראתה לי מסוגרת ועצובה בצורה שונה. הצעתי לה לפתוח קלף והיא בקשה עצה כללית בנוגע לבית הספר. יצא קלף הקיפוד-גבולות המציע לעמוד על שלך ולהגיד, כשמשהו מציק ולא נעים. שאלתי אם זה אומר לה משהו, ובאופן מפתיע ביותר נחשפה תיבת פנדורה. מסתבר שיש ילד בבית הספר שמציק לה, צוחק עליה וקורא לה שמנה מול כל הכיתה! עד שאפילו לא השתתפה בטיול השנתי מחשש להתחכך בו יותר מידי. הייתי בשוק מכל המידע החדש אך שמחתי מאוד שלפתע נוצרה בינינו שיחה אמיתית על מה שקורה בחייה. באופן מושלם ביותר, הוציאה ילדתי קלף נוסף וקיבלה את הטווס-בטחון עצמי המציע שעלינו לאהוב את עצמנו לי קשר למראה ציונים או כל דבר אחר. בקיצור זו הייתה חוויה נפלאה ומקרבת במיוחד שחשפה אותי לעולמה הפנימי של בתי.

רונית

 

 

השגתי את הערכה ״סיפורי חיות״ לאחרונה לאחייניתי בת ה 13 כמתנה ליום ההולדת. נראה כי זו מתנה בהחלט מוצלחת כיוון שראיתי אותה מסתודדת ומצחקקת עם חברותיה כשהקלפים פרוסים ביניהן והספר מונח לידן. שאלתי על מה כל המהומה ומאחר שאני הדוד ה״מגניב״ קיבלתי הצצה קטנה לחייהן. אחת הבנות מאוהבת בילד מהכיתה, היא ביקשה עצה וקיבלה את קלף הסוס. הקלף, פעולה, יעץ לה להפסיק לחשוב כל כך הרבה ופשוט לפעול. נראה כי הילדה הייתה מרוצה מהתשובה והייתה נכונה לפעול כבר באותו היום.

עידן

הקלפים משגעים, מאוירים בקפידה ועשויים היטב. הסיפורים והעצות פשוט מדהימים וכל פעם שאני מקריאה לילד שלי קלף אני מרגישה שהוא רלוונטי גם לי.

שני

הנכד שלי פשוט משוגע על הקלפים האלה! החוכמה הפנימית המצויה בהם מדברת אליו. יש סיפורים אותם הוא מבקש לשמוע שוב ושוב. ובמיוחד הוא אוהב שאני מקריאה לו אותם לפני השינה.

דרורה

 

זאת המתנה הכי טובה שיכולתי לתת לבתי

רווית

 

קיבלנו את הקלפים והספר כדי לקרוא אותם לרועי בן השלוש שלנו לפני השינה. הוא נהנה לבחור קלף בעצמו כל לילה וזה ממש מכניס אותו לסיפור הנלווה בהתלהבות.

האמת שלאחרונה יצא לנו לפתוח כמה קלפים בעצמנו בנוכחות חברים שביקרו אותנו והסיפורים והעצות היו רלוונטיים מאוד. הציורים מדהימים והכתיבה ממש בוגרת כך שזה די מתאים לכל גיל שהוא.

נועה ועידו